Mehtap Elaidi | Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul S/K 2013 2014

İlk günün açılışını aynı zamanda Moda Tasarımcıları Derneği Başkanı'da olan Mehtap Elaidi yaptı. "Az" koleksiyonu ile meraklı gözlerin karşısına çıkan tasarımcıya ilgi büyüktü.


Koleksiyonunun çıkış noktasını Alessandro Baricco’nun aynı isimli eserinden uyarlanan Giuseppe Tornatore imzalı “Bindokuzyüz” adlı filmde bulan Mehtap Elaidi, filmin ana karakteri 1900’ün hikayesine odaklanıyor. Bebekken bir yolcu gemisinde bulunan ve tüm hayatını karaya adım atmadan bu gemide geçiren, olağanüstü bir yeteneğe sahip piyanist 1900, gerçek dünyaya ve o dünyanın sonsuz seçeneklerine karşı içinde büyük bir korku besliyor ve bu dünyanın sınırsız seçenekleri arasında parçalanmak yerine aşkından dahi vazgeçerek, sınırlarını bildiği kendi dünyası içinde kalmayı tercih ediyor.


Mehtap Elaidi, istediğimiz –ve hatta istemediğimiz- her şeye kolaylıkla erişebildiğimiz günümüzde sadeleşmeye, “az” ve “bildik” olanlarla mutlu olabilmeye bir övgü niteliğinde yorumladığı bu hikayeden esinlenerek yalın bir koleksiyon hazırladı. Minimal çizgileri ile dikkat çeken Mehtap Elaidi Sonbahar/Kış 2013-2014 koleksiyonu renk seçimini yanık turuncu, siyah, beyaz ve antrasitle sınırlarken, bu renklerin birlikteliklerinden elde edilen renk bloklarını keskin ve net kuplarla birleştiriyor. Koleksiyon, dinamik şehir kadının hayatını kolaylaştırmayı ve tek bir koleksiyon içinden oluşturulabilecek farklı kombinler aracılığıyla kadınlara az parçayla birden fazla görünüm yakalama şansı sunmayı hedefliyor. Pantolonların egemenliği ele geçirdiği koleksiyonda dokulu kumaşlar yalın silüetlerle buluşarak Mehtap Elaidi kadınını azlığı savunur kuvvette sofistike bir çizgiye konumlandırıyor.
CONVERSATION

0 comments:

Yorum Gönderme

Instagram