Niyazi Erdoğan SS14 - MBFW İstanbul 4. Gün

Niyazi Erdoğan 2014 İlkbahar/Yaz koleksiyonu seyahat etmeyi seven şehirli erkeğin giyebileceği tasarımlardan oluşuyor. Rahatlık ve hareket kabiliyetinin maksimize edildiği koleksiyonda tasarımcının son dönemde bakışını belirleyen klasik ve zarif detaylar gündelik bir görünümle birleşiyor.


Koleksiyonun kumaşları tamamen doğal elyaflardan oluşuyor. Yıkamalı pantolonlar çok ince mikron yün ceketlerle kombine ediliyor. Casual ve klasik stile aynı anda göz kırpan koleksiyonun desenleri ise doğduğu toprakların meyvelerinden ilham alan ve artık bir Niyazi Erdoğan imzası haline gelen piksellerden oluşuyor. Koleksiyonun renk paletinde natürel toprak tonlarının yanı sıra, yeşil ve kiremit tonları bulunuyor.


Tasarımcı koleksiyonuyla ilgili olarak "2013-2014 Sonbahar/Kış Koleksiyonum çok güçlü bir erkek profili çiziyor. Şehrin karmaşası içinde mücadeleci bir ruh taşıyan, genç ve dinamik bir erkeğin koleksiyonu... 2014 İlkbahar/Yaz koleksiyonumda ise daha çok seyahat eden, dinlenmeye ihtiyaç duyan bir erkek profili var. Kışın insanlar daha durağan ama yazın daha .ok yer değiştiriyoruz; seyahatlerimiz daha fazla. Dolayısıyla koleksiyonumda hareket kabiliyetini öne çıkardım" dedi.
CONVERSATION

0 comments:

Yorum Gönderme

Instagram